KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15891012
nr 1589 1012
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Pastell, Signerad, daterad -73,63x50 cm, yttermått inklusive ram: 81x65 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
måndag 8 januari 2024
kl 19:46:33
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko