KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 15891012

nr 1589 1012

Jan Naliwajko

(f. 1938), Sverige

Pastell, Signerad, daterad -73,63x50 cm, yttermått inklusive ram: 81x65 cm

Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.

måndag 8 januari 2024
kl 19:46:33

Jan Naliwajko

Läs mer om Jan Naliwajko